Czas w tarocie

jak okreslic czas w tarocie

 Jak określić czas w tarocie ?

Gdy dzwonimy do wróżki, często chcemy dokładnie wiedzieć, kiedy rozwiąże się nasz problem, kiedy poznamy tego jedynego lub znajdziemy wymarzoną pracę. Dzwonimy do wróżki, bo frustruje nas życie i szukamy rozwiązań. Chcemy wiedzieć konkretne daty, terminy kiedy interesująca nas sytuacja nastąpi. Pytamy o czas w tarocie.

Pewność, ustalone daty i konkretne ramy czasowe? 

Tarot nie mówi naszym językiem. Pokazuje nam jednak, jakie energie są najpotężniejsze i jak możemy iść naprzód. Innymi słowy, jeśli szukamy nowego podejścia i rozwiązania problemu, lepiej przygotujmy się na nowe sposoby myślenia. W tarocie musimy nauczyć się czytać między wierszami. Aby, określić ramy czasowe kierujmy się intuicją i kilkoma podpowiedziami doświadczonych tarocistów.

1. Wielkie Arkana kontra Małe Arkana

Wielkie Arkana pokazują nam większe wydarzenia, które zwykle mają związek z rozwojem osobistym.  Te karty mają tendencję do pokazywania wydarzeń, które trwają dłużej, podczas gdy  sytuacje pokazane w Małych Arkanach pojawiają się szybciej.

2. Liczby na kartach tarota

Na kartach  tarota są  liczby. Karty o mniejszych numerach przedstawiają wcześniejsze etapy cyklu, a większe liczby pokazują etapy końcowe.  Na przykład, powiedzmy, że mamy Trójkę Pucharów, która mówi nam, że wkrótce będziemy z kimś współpracowali nad projektem.  Sam projekt jest jednak stosunkowo nowy i minie trochę czasu, zanim osiągnie swój pełny potencjał.

3. Karty natychmiastowego działania

W talii znajduje się kilka kart, które po prostu przedstawiają natychmiastowe akcje i wydarzenia, takie jak Wieża, Osiem Buław i Asy. Inne karty, takie jak Koło Fortuny i Śmierć, wskazują, że wkrótce nadejdzie zmiana.  Na zmiany w Kole Fortuny nie mamy wpływu. Musimy ich doświadczyć. Zmian w karcie Śmierć również nie da rady pominąć. Transformacja jest konieczna, abyśmy dojrzeli , zakończyli jeden etap i przeszli do nowego.

4. Karty długoterminowe i karty odpoczynku

Są też karty tarota, które wskazują wolniejsze tempo akcji lub okresy odpoczynku, takie jak Czwórka Mieczy, Czwórka Kielichów i Wisielec. Karty przedstawiające podróże również trwające dłużej, takie jak Ósemka Pucharów oraz Pustelnik.

5. Karty pór roku

  • Buławy oznaczają wiosnę,
  • Puchary lato,
  • Denary jesień i
  • Miecze zimę.
  • W Wielkich Arkanach odczytuję: 
  • kartę Głupca jako wiosnę,
  • Cesarzową jako lato/wczesną jesień, a
  • Pustelnika jako zimę.

Dla mnie Tarot jest bardziej metodą wróżenia i przewidywania przyszłości,  wykorzystuje tarot do analizowania problemów lub sytuacji, rzadziej do precyzyjnego określenia czasu. Natomiast, jeśli Ty czytelniku chciałbyś poznać ramy czasowe sytuacji, jaka Ci spędza sen z powiek, wyślij do mnie SMS o treści: PROROK DK Twoje pytanie na numer 73480 * a z przyjemnością za pomocą kart tarota określę kiedy sytuacja, o jaką pytasz, zaistnieje.
* opłata za SMS 3,69 zł z VAT

Autor: Jasnowidz Daga Kira