Jak radzić sobie ze zdradą?

Dlaczego zdradzamy

Zdrada – jak ją rozpoznać?

Zdrada jest jednym z tych doświadczeń, którym wielu ulega w pewnym momencie naszego życia. Początkowe ukłucie zdrady obejmuje cały ból, pozostawiając nas zranionych, zszokowanych i niedowierzających – nie wiedząc, jak postępować. Niekiedy w miłości, choć z pozoru wszystko układa się w sposób oczekiwany i właściwy, szukamy czegoś…gdzieś indziej. Prawdopodobnie winowajcą jest dystans, brak seksualnego spełnienia i oddalenie się od siebie. Nie znajdujemy w sobie sił by zmierzyć się z problemami dnia codziennego, a może prewencyjnie unikamy konfrontacji? Czy w braku pewności siebie również możemy doszukiwać się uzasadnienia takich działań?

Czy zdradzamy jak kochamy?

Często poszukujemy wrażeń „na boku”, gdy czujemy się niedocenieni albo zaniedbani przez partnera. To stosunkowo prosty mechanizm. Wierzymy przy tym, że ktoś nowy odkopie w nas to, co się zagubiło. Oczekujemy wejścia na tor, z którego wskutek wielu przyczyn zeszliśmy. To błędne myślenie, a zdrada nie jest rozwiązaniem. Zacznij od siebie. Wzmocnij WŁASNE pokłady energetyczne NIE OCZEKUJĄC, że zdrada zrobi to za Ciebie.

Dzisiejsze czasy to bezsprzecznie trudne czasy, niezależnie od tego, o ile można przesunąć kategorię tej definicji. Przyszło nam żyć w rzeczywistości, gdzie lojalność, cierpliwość i oddanie to towary deficytowe.  Z niepokojącą łatwością przychodzi nam porzucanie dotychczasowych przyzwyczajeń czy radykalna zmiana wartościowania – nie tylko w materii uczuciowej, ale i życiowej w jak najszerszym ujęciu.

Rozwód czy walka o małżeństwo?


Zmienność to znak czasów. Także statystyki są bezlitosne – coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Naukowcy, szczególnie z dziedzin nauk humanistycznych i społecznych (socjologia, psychologia) biją na alarm: emocjonalność społeczeństwa ulega stopniowej destrukcji. Wskutek moralnie wątpliwych działań ludzkich ulega przekształcaniu i przybiera coraz to bardziej niepokojące kształty. Porzucamy związki, po rozstaniu w stosunkowo niedługim czasie wchodzimy w nowe relacje uczuciowe, o wiele łatwiej współczesnym ludziom odpuścić niż zawalczyć.

Chaotycznie i bezrefleksyjnie podejmujemy decyzje zawodowe – często nieodwracalne – rzutujące na naszą przyszłość. Przedwcześnie poddajemy się, ulegamy nieżyczliwym sugestiom otoczenia.

Pytanie, które należy postawić w tym miejscu zdaje się być oczywiste: co jest uzasadnieniem takiego stanu rzeczy?
Być może rutyna, oklepany argument: zmęczenie materiału?

A jeśli odpowiedź jest prostsza i nie trzeba szukać jej w wyświechtanych, górnolotnych frazesach?  Przypuszczam, że w większości przypadków zwyczajnie chodzi o brak rozmowy i odpowiedniego wsparcia przychylnej nam osoby.
Wnikliwa analiza problemu, z którym zmaga się istota myśląca, a więc każdy z nas, pomaga przetrzeć szlak myślowy i wskutek tego doprowadzić do skonstruowania wniosków determinujących WŁAŚCIWE DZIAŁANIE

Jak wielką moc sprawczą mają zatem słowa?


Olbrzymią. Wartość kontaktu ludzkiego jest nieokreślona i…zdecydowanie niedoceniona.
Czy rozmowa o charakterze konsultacji ze specjalistą ma sens?
To pytanie głęboko retoryczne, a odpowiedź zdaje się być więcej niż oczywista.
Nieoceniona w kontekście zmagania z problemem dowolnej natury jest przecież pomoc psychologa/terapeuty, czy – odchodząc nieco od codziennego banału – życiowego doradcy emocjonalnego, jakim może dla człowieka być doradca ezoteryczny.
Często sama komunikacja, zreferowanie treści problemu osobie uduchowionej (a więc posiadającemu dodatni ładunek energetyczny ezoterykowi) pomaga sprecyzować kierunek żądań i usystematyzować potrzeby oraz wartości. Wróżka – ezoteryczka z pomocą kart Tarota pomoże przeprowadzić Cię przez decyzyjne zawiłości na wszystkich płaszczyznach życia. Ty sam nie jesteś obiektywny, ponieważ niepokoją cię rozczarowania. Porozmawiaj z osobą z zewnątrz o sytuacji i poproś o wróżbę z kart tarota. Często są to wyjaśnienia relatywizujące. Ta nowa perspektywa może pomóc ponownie ocenić twoje rozczarowanie i pomóc stawić czoła okolicznościom.

Pozostań w zgodzie ze sobą, swoimi oczekiwaniami i pozwól pomóc sobie komuś, komu zależy na Twojej satysfakcji. Nie ma problemu, z którym wszechświat i moc dobrej energii sobie nie poradzi.
Zacznij od siebie – oczyść organizm z toksyn, a umysł od niezdrowych i przygnębiających refleksji. Duchowa sfera życia determinuje zdrowe ciało i rozsądne wybory, pamiętaj. Podaruj sobie prezent – zdecyduj się na kompleksowe wsparcie i opiekę na poziomie duchowym. Z Nami żadna decyzja nie będzie nierozwiązywalna. Znajdź WŁAŚCIWY KIERUNEK. Pozwól sobie na DOBRE WSPARCIE I LUDZKĄ ŻYCZLIWOŚĆ OKRASZONĄ DOBRĄ MAGIĄ.

Autor: Wróżka Serafina